6 вражаючих фактів про Кіта Харінга

6 вражаючих фактів про Кіта Харінга

Кіт Харінг народився 4 травня 1958 року в Редінгу, Пенсильванія, і відомий за свій вклад у Нью-Йоркську арт-сцену 80-х. Його твори мистецтва зображали спрощених людей, собак, дітей, серця та літаючі тарілки. Він часто малював сміливі лінії та яскраві кольори, щоб передати почуття руху та сяйва, і, хоча він помер у 1990 у 31-річному віці, його твори та спадок продовжують жити. Ми пропонуємо дізнатися більше про талановитого художника, якому 4 травня виповнилося б 60 років.

1. Кіт надихався Нью-Йоркським метро та вуличною культурою.

У свої ранні 20 років Харінг використовував крейду, щоб малювати картини в метро Нью-Йорка. На стінах станцій були порожні місця для рекламі, на які Кіт наклеював чорний папір та малював крейдою. Його малюнки були простими, і він робив їх десятками перед людьми, які дивились на нього та питали що все це означає.

2. Його часто заарештовували за його мистецтво в метро.

Незважаючи на те, що людям, як правило, подобалися його малюнки, поліція кілька разів арештовувала Кіта за вандалізм. Він навіть намагався якомога швидше малювати, але копи все одно затримували його прямо в процесі. “Неодноразово мене забирали в наручниках зі станції копи, які розуміли, і не раділи цьому, що багато з їхніх колег у відділенні були моїми фанатами, прагнули зустріти мене та потиснути руку”, — казав Харінг. Вже у 1984 творіння Харінга були настільки популярними, що люди викрадали малюнки на станціях та продавали їх.

3. Його малюнки й досі присутні по всьому світу.

Хоча Кіт був найбільш відомий як Нью-Йоркський художник, він подорожував по всьому світу — його малюнки є в Парижі, Берліні, Сіднеї та Ріо-де-Жанейро. Про нього багато чого говорить те, що він прикрашав своїми роботами дитячі лікарні, благодійні організації, церкви та дитячи будинки.

4. Він відкрив власний магазин, щоб зробити мистецтво доступним для всіх, а не тільки для колекціонерів.

У 1986 році Кіт відкрив магазин Pop Shop, роздрібний магазин в Сохо (Нью-Йорк), щоб продавати брендовані товари — футболки, плакати, магніти та інше. У 1987 році відкрився ще один магазин в Токіо, щоб розширити свою аудиторію. “Мої роботи почали ставати дорожчими та популярнішими на арт-ринку”, — казав Харінг. “Це означає, що доступ до моїх творів можуть мати лише ті люди, які можуть дозволити собі витрачати великі гроші на мистецтво. Pop Shop робить це можливим для всіх”.

5. Коли йому діагностували СНІД, це надихнуло його ще більше.

У 1988 році Харінгу, який був відкритим геєм, діагностували СНІД. Він працював над підвищенням обізнаності про СНІД за допомогою своїх творів, як, наприклад, картина “Мовчання=Смерть”, та почав використовувати символізму гомосексуалізму в своєму мистецтві. “Найважче з цього — це усвідомлювати, що ще стільки всього можна і треба зробити”, — сказав він для “Rolling Stone” у 1989 році. “Я абсолютний трудоголік. Мені так страшно, що одного дня я прокинусь і не зможу працювати.” Харінг помер від ускладнень через шість місяців, у 31 рік.

6. Він відкрив Фонд Кіта Харінг, коли дізнався про хворобу.

Окрім того, що для Кіта було важливо працювати над обізнаністю та профілактикою СНІДу, він любив працювати з дітьми та створювати з ними колабораційні мурали. Протягом свого життя він проводив творчі майстер-класи для дітей у музеях та школах по всьому світу. Фонд Кіта Харінга надає фінансування дитячим благодійним організаціям, дослідженню СНІДу та освіті з цих питань, а також керує та ліцензує його твори мистецтва. Більш того, японський бренд секс-іграшок Tenga також створив колаборацію в пам’ять про Кіта Харінга — вони випустили серію мастурбаторів, дизайн яких зроблений в стилі простих та кольорових малюнків Харінга.

Оригінальне джерело інформації: http://mentalfloss.com/article/78388/10-pop-art-facts-about-keith-haring

комментария

avatar
Крутий Кіт, сумно, що його вже немає.
Отзыв полезен? Да (0) Нет (0)
avatar
згодна…
Отзыв полезен? Да (0) Нет (0)
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.